Wzór podania:

Zapisanie się na kolejny semestr zajęć językowych wymaga zaliczenia wszystkich poprzednich semestrów. W przypadku gdy student w semestrze letnim zmienia język nowożytny na inny, ma możliwość wzięcia udziału w zajęciach (nawet jeśli nie zaliczy semestru zimowego).

W uzasadnionych przypadkach kierownik SJO może wyrazić zgodę na uczęszczanie na zajęcia bez zaliczenia semestrów poprzedzających, określając jednocześnie termin i formę uzupełnienia braku (zazwyczaj semestry te realizowane są całkowicie przez internet – e-learning).

Do sekretariatu należy dostarczyć podanie z prośbą o możliwość wzięcia udziału w kolejnych semestrach bez zaliczenia poprzedzających (zgoda na podaniu umożliwi studentowi uczęszczanie na zajęcia do danego lektora).

Lektor na pierwszych zajęciach (dotyczy studentów od II roku studiów) ma obowiązek sprawdzenia zaliczenia semestrów z I roku lektoratu.

Student może zmienić grupę językową na grupę o wyższym lub niższym poziomie zaawansowania po danym semestrze, w trakcie rejestracji na kolejny semestr lektoratu, przy czym pierwszeństwo rejestracji do grup mają studenci uczestniczący w grupie w poprzednim semestrze. W przypadku wolnych miejsc uruchamia się tzw. giełda miejsc.

Osoby mające warunek z lektoratu powinny pamiętać o tym, że rejestracja na I semestr lektoratu oraz test poziomujący są dostępne wyłącznie dla studentów I roku studiów. Jeśli student jest na wyższym roku studiów i ma warunek, powinien we wrześniu zgłosić się do sekretariatu, w celu udostępnienia testu poziomującego lub rejestracji na kontynuację lektoratu.